زندگینامه جول اسکات اوستین
10
مارس

جول اسکات اوستین که به اختصار به جول اوستین نامیده می شود یک واعظ، سخنران، نویسنده و کشیش ارشد کلیسای لیک وود است. البته اکثر مردم به او لقب کشیش خوش اخلاق را داده اند، چون تا به حال بدون لبخند در هیچ جمعی حضور نیافته است. او همچنین یک روانشناس بسیار قوی و با تجربه است. کلیسای لیک وود بزرگترین کلسیا غیر فرقه ای در تگزاس آمریکا است که جول هر یکشنبه در مقابل هزاران نفر سخنرانی می کند.

لبخند معروف جول اوستین که برند شخصیتی جول اوستین نیز شده است و روایت‌های شفاهی زیبایش باعث شده تا قلب 7 میلیون انسان را در سراسر دنیا به دست آورد. او یک مبلغ مذهبی است که در تلویزیون برنامه دارد و همچنین کشیش کلیسای لیک‌ وود می‌باشد. او معمولاً در استادیوم‌ها و اماکن ورزشی سخنرانی می‌کند. اوستین یک واعظ معمولی نیست. چهرۀ جذابی دارد و پیام‌های او این چنین هستند: «از تمام پتانسیل خود در زندگی استفاده کنید»، «پیروزمندانه زندگی کنید» و «لحظات سرنوشت ساز را از دست ندهید». او خیل عظیمی از مخاطبان را محصور خود می‌کند، از همین رو می‌توان او را یک خطیب مذهبی تاثیرگذار در نظر گرفت.

 

بعد از آنکه جول اوستین از ادامه تحصیل در دانشگاه منصرف شد، تا زمان مرگ پدرش در تلویزیون مشغول به کار بود. کتاب های جول اوستین جایگاه آثار او را در لیست کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز نیز جای داد و بیش از 3 میلیون نسخه از آن‌ها در سراسر جهان فروخته شد. آقای جول اوستین مخالفانی نیز دارد که ادعا می‌کنند که موعظه‌های او در رابطه با «فراوانی نعمات» برخلاف افکار و آموزه‌های دینی و مسیح می‌باشد. این رهبر مذهبیِ مثبت‌گرا، بزرگترین تجمع کلیسایی آمریکا، یعنی کلیسای لیک ‌وود در هوستون، رهبری می‌کند.

سمینار های جول اوستین فقط درباره افزایش سطح رفاه در زندگی که شامل سلامت ، موفقیت ، شادابی و روابط خوب می باشد می شود و او از ذکر گناهان ، مسائل سیاسی و حتی مسائل مالی پرهیزمی کند .

این درست است که او به صورت مستقیم به قانون جذب و اصول موفقیت اشاره ای نمیکند اما پایه های آن را در صحبت های او می توان مشاهده کرد .

کودکی و سال‌های اولیۀ زندگی

جول اسکات اوستین، فرزند جان و دلورس اوستین می‌باشد که در هوستون تکزاس به دنیا آمد. او یکی از پنج فرزند این زوج می‌باشد. به هنگام تولد جول، پدرش کشیش یک کلیسای جنوبی بود و همچنین یکی از بنیانگذاران «کلیسای لیک ‌وود» می‌باشد. او در دانشگاه اورال رابرتس تحصیل کرد، اما فارغ‌ التحصیل نشد و در سال 1981 از آنجا انصراف داد تا در آژانس تلویزیونی پدرش کار کند و در برنامۀ مذهبیِ محلیِ هوستون فعالیت نماید.

شغل جول اوستین و درآمد جول اوستین

پدر جول اوستین سالها از او خواست تا او نیز سخنرانی های تلوزیونی خود را برگزار کند اما او قبول نمیکرد . در نهایت به پیشنهاد پدرش او در تاریخ 17 ژانویه 1999 او اولین خطبه خود را در تلوزیون پخش کرد و 6 روز بعد پدر او فوت شد . او پس از آن به صورت مداوم خطبه ها را خود انجام میداد و در تاریخ 3 اوکتبر 1999 به عنوان کشیش اعظم کلیسای لیکوود منسوب شد . از آن به بعد پیروان کلیسای لوکیدو از 5000 نفر به 43000 نفر افزایش یافت .

در سال 2003 کلیسای لیک وود یک سالن ورزشی بزرگ که برای یک تیم بسکتبال قدیمی آمریکایی ساخته شده بود را به دست آورد . هزینه نوسازی خانه 105 میلیون دلار بود . بازسازی و تکیمل شدن آن بیش از 15 ماه طول کشید و این بازسازی شامل افزایش 5 قسمت برای افزایش ظرفیت بود . در سال 2005 این کلیسا با 56000 عضو شروع به کار کرد .

از جمله اعضا فرماندار آن زمان تگزاس و جمع دیگه ای از سران بودند . خدمات کلیسای لیک وود در بیش از 100 کشور گسترده شد و در سال 2006 جول اوستین توسط باربارا والترز به عنوان یکی از 10 شخصیت جذاب معرفی شد . همچنین جان مک کین ( نامزد ریاست جمهوری آمریکا ) جول اوستین را به عنوان نویسنده الهام بخش مورد علاقه اش توصیف کرد .خانواده اوستین در سال 2010 در صبحانه ای که به میزبانی باراک اوباما در کاخ سفید برگزار شد نیز حضور یافتند.

 اولین کتاب جول اوستین ” بهترین زندگی شما در حال حاضر ” ( Your Best Life Now ) که با موضوع ” 7 مرحله برای زندگی با توان بالقوه شما ” نوشته شده است در اکتبر 2004 متشر شده و به رتبه 1 فهرست  پر فروشترین در نیویورک تایمز رسید . او دومین کتاب خود را با عنوان ” بهتر از خودت شو ” ( Become a Better You ) با موضوع ” 7 کلید ارتقاع زندگی ” در اکتبر 2007 منتشر کرد . این کتاب نیز در فهرست پرفروشترین کتاب ها در فهرست نیویورک تایمز قرار گرفت و اولین چاپ آن 4 میلیون نسخه بود . او می گوید که این کتاب بیشتر در مورد روابط هست و به جایگاه فعلی در زندگی کاری ندارد

به جز دو کتاب بالا که پر فروش ترین و بهترین کتاب های او هستند کتاب های دیگری نیز نوشته است که لیست کامل آن به شرح زیر می باشد

  • Think Better, Live Better
  • Wake Up to Hope
  • The Power of I Am
  • I Declare
  • Lead Vertically
  • You can You will

0
برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  نظرات  
مطلع شدن از